Uncategorized

Ezen a napon: Magyarország 2-2 Románia (videó)

2013 Március 22.-én, üres lelátok előtt fogadta a magyar válogatott Romániát a 2014-es VB-selejtezők 5. fordulójában. Ez volt az első alkalom 2002 óta, hogy legnagyobb riválisunkkal tétmérkőzésen csaptunk össze. Nem kezdődött számunkra rosszul a mérkőzés, és a 16. percben Vanczák Vilmos révén előnyben találtuk magunkat (1-0). Egészen a 68. Percig vezettünk, amikor is, egy vitatott büntetőből, Mutu tudott eredményes lenni (1-1), azonban nem sokáig örülhettek északi szomszédjaink, mivel hogy a 72. percben ismét a magyar válogatott talált be, Dzsudzsák révén (2-1). Nagyon úgy tűnt, hogy a rendszerváltás óta először sikerül majd felülkerekednünk Románián, azonban a 92. percben Chipciunak sikerült pontot mentenie Romániának (2-2). A visszavágóra Szeptemberben került sor, ami csúfos magyar vereséggel végződött (0-3).