Foci

Tovább menetel a Lille

Pénteken a Ligue 1 5. fordulójának nyitónapján a Lille az Angers csapatát látta vendégül a Pierre-Mauroy stadionban. Egy győzelem esetén a hazaiak akár a 3. helyre is felléphetnek. A találkozó lassan kezdődött, és nem akadt sok helyzet. Ám a 39. percben Osimhen 4. idei szezonban lőtt góljának köszönhetően előnyben találták magukat a hazaiak(1-0). A szünetre ezzel az eredménnyel vonulhattak a csapatok. A 2. félidő sem telt oly eseménydúsan mint azt remélte a mérkőzést a helyszínen megtekintő 50.000 néző. Viszont az 53. percben Luiz Araujo, egy szólo akció után a bal alsó sarokba gurítva a labdát megnövelte csapata előnyét (2-0). A szépítés későn, a 87. percben érkezett, miután Bahoken a 16-oson belülről bombázott a kapuba (2-1).

Viszont voltak pillanatok amikor úgy tűnt, vendégek rúgott gól nélkül hagyják majd el a stadiont, ugyanis a játékvezető a VAR használatához folyamodott, miután felmerültek kétségek a gól felől. Végül a megadás mellett döntött, viszont sovány vigasz ez az Angersnek, akik kénytelenek a tabella 5. helyén várni a 6. fordulót. A Lille, igaz, több mérkőzést játszott, a győzelemmel a Nice-t maga mögé utasítva a 3. helyre lépett fel.