Kvíz: 10 történelmi tény és tévhit. Rájössz, hogy igaz-e vagy hamis az állítás?
A magyar szürkemarha nem a honfoglaló őseinkkel érkezett a kárpát medencébe – De vajon igaz vagy hamis? Sok sikert ehhez a kvízhez!
Annak aki a Facebook csoportunk tagja, ez könnyen fog menni, hisz sokat játszunk, kérdezünk. Ha nem vagy tag gyere, csatlakozz és játssz velünk egy nagyon szuper közösségben.
Készen állsz?
Az államalapító Szent István királynak nem a pápa adta át a Szent Koronát.
Hogy is tehette volna, hisz a Szent Korona később készült el.
Hitler tanult szakmáját tekintve szobafestő volt.
Hitler fiatal korában akvarelleket festett, de egy ilyen erőszakos diktátorral nem tudtak összekapcsolni bármi fajta érzékenységet kifejező tevékenységet, így csak egy festő-mázolót tudtak elképzelni és ez is terjedt el.
Az első éjszaka joga sosem létezett, a jobbágyoknak nem kellet a földesúr számára felajánlani a menyaszonyt.
Helyes Mára minden történész egyetért abban, hogy soha nem létezett ilyen jog. A legenda szerint III. Evenus skót király osztotta ki először az első éjszaka jogát (latinul: jus primae noctis). Azonban ilyen nevű skót király nem létezett.
Hirdetés
A Barbarossa hadművelet végül a szovjetek számbeli elsöprő fölénye miatt nem sikerült.
1941-ben a szovjetek végig létszámhátrányban voltak. 1941. június 22-én a Balti-tenger és a Fekete-tenger között elterülő négy nyugati katonai körzet 2,3 millió emberrel rendelkezett, míg a tengelyhatalmak 4,5 millió emberrel támadtak a Szovjetunióra.
A Bastille a zsarnokság jelképe volt, ezért ostromolták meg a Francia forradalom idején.
Valójában nem ezért ostromolták meg, hanem mert 250 hordónyi puskapor érkezett oda.
Az Osztrák-Magyar kiegyezés nem Deák Ferenc elképzelései alapján köttetett meg I. Ferenc Józseffel.
Deák összesen egyszer találkozott az uralkodóval, a fő tárgyalók Andrássy Gyula, Lónyay Menyhért és Eötvös József voltak. A haza bölcsének más elképzelései voltak a kiegyezéssel kapcsolatban.
Hirdetés
A magyar szürkemarha nem a honfoglaló őseinkkel érkezett a kárpát medencébe.
A középkorban Magyarország olyan gazdag volt hogy ő "etette" Európát.
A rómaiak sóval hintették be Kárthágó helyét.
Természetesen nem igaz. Hacsak nem volt sószóró kocsijuk, ez hónapokba tellett volna nekik, arról nem beszélve, hogy a só nagyon drága fizetőeszköz volt akkoriban és a csatákba sem hordtak magukkal több szekérnyi sót.
A maratoni csata után egy katona futva vitte a győzelem hírét Athénba, ahol csak ennyi mondott: Győztünk! Majd holtan összeesett.
Share your Results:
Jöhet a következő?