Higiénia kvíz: 10 kérdés a higiéniáról, élelmiszer-biztonságról. Mennyire vagy képben?
Egyesek még az alapanyagok vágása, szeletelése, darabolása közben is gumikesztyűt húznak, és rendre mindennek megvan a tökéletes helye a hűtőjükben, míg mások korántsem törődnek ennyit a konyhai higiéniával vagy éppen az élelmiszer-biztonság fogalmával. Te melyik táborba tartozol? Bárhogy is legyen, a következő kvízben számot adhatsz a tudásodról! Sok sikert és jó szórakozást hozzá!
Annak aki a Facebook csoportunk tagja, ez könnyen fog menni, hisz sokat játszunk, kérdezünk. Ha nem vagy tag gyere, csatlakozz és játssz velünk egy nagyon szuper közösségben.
Készen állsz?
Hivatalosan milyen gyakran kellene lecserélni a mosogatószivacsot?
A konyhai szivacs kiválóan alkalmas szennyeződések letörlésére és a nedvesség gyorsfelszívására, de eközben a kórokozó mikrobák is rákerülnek, sőt a szivacs nedves és nagy felületén megfelelő környezetet találnak a szaporodásra. Bár nem tudjuk 100%-osan elkerülni a baktériumokkal való szennyeződést, cseréljük gyakran a szivacsot, használat után mindig préseljük ki és szárítsuk meg.
Az alapos sütés-főzés elpusztítja az egészségre veszélyes kórokozókat. Ehhez szükséges, hogy az étel teljes mennyiségében felforrjon, vagy belső, ún. maghőmérséklete, legalább 2 percig ____ °C legyen.
Mi az a keresztszennyeződés?
Hirdetés
Mit jelent az UHT tej?
A készétel szobahőmérsékleten ___ óráig, hűtve ___ napig tárolható biztonságosan.
A készételben a baktériumok életben maradhatnak, illetve tárolás közben utólag is szennyeződhet. Az étel felforrósításával a baktériumok, vírusok elpusztíthatók.
A hűtő kinyitásakor mely élelmiszerek vannak a legnagyobb veszélyben?
A hűtő ajtajának rendszeres kinyitása miatt, az ajtóban tárolt termékek vannak kitéve a legnagyobb hőmérséklet-ingadozásnak. Érdemes tehát ezeket a szempontokat is figyelembe venni a hűtőnk rendszerezésekor, és mint mindig, most is kerülni kell a felesleges ajtónyitogatásokat!
Hirdetés
Mennyi ideig tárolható biztonságosan a fagyasztóban a marha-, bárány és sertéshús?
Mi a teendő, ha megjelenik az első penészfolt például a kenyéren?
Ha penészt találunk a kenyéren, a péksüteményeken, a puha gyümölcsökön vagy zöldségeken (pl. paradicsom, alma, citrusok, avokádó, málna, eper, uborka, barack), a lekvárokon, a jameken, a baconön, a löncshúson, a virslin, a felvágottakon, a tejtermékeken (pl. joghurt, túró, vajkrém és tejföl), a főtt ételmaradékokon, a tésztákon, akkor ezeket ki kell dobni. Nem elegendő a szemmel láthatóan romlott, penészes részek eltávolítása, mivel a toxinok jelenléte nem csak a szemmel láthatóan hibás részekre korlátozódik!
Mi a különbség a minőségmegőrzési idő és a fogyaszthatósági idő között? Van egyáltalán?
A kutatások szerint az emberek csupán 38%-a van tisztában azzal, hogy ez két különböző fogalom!
Miért az alsó polcra kerüljenek a hűtőben a nyers húsok?
Share your Results:
Jöhet a következő?