Igaz vagy hamis kvíz: Hogy állsz a tényekkel és mítoszokkal?
Sok minden történik körülöttünk, különféle események, egyéb dolgok és mindez általában az elménkbe ivódik valamilyen formában, függetlenül attól, hogy helyes-e vagy sem. Ezt veszük át ebben a kvízben!
Nos, bármit is hallunk vagy olvasunk, az nem azt jelenti, hogy biztosan helyes; valami igaz, míg némelyek csak mítoszok. Az internet korában meglehetősen gyakori, hogy az emberek hamis információkhoz jutnak, ezért már több kvízt is készítettünk a témában de fogadjátok szeretettel a legújabbat, amellyel újra tesztelheted tudásodat. Különbséget tudsz tenni a tény és fikció között?
Annak aki a Facebook csoportunk tagja, ez könnyen fog menni, hisz sokat játszunk, kérdezünk. Ha nem vagy tag gyere, csatlakozz és játssz velünk egy nagyon szuper közösségben.
A mikróban felforralt, majd lehűtött vízzel való locsolás káros a növényekre.
A nyelvünkön más-más területeken érzékeljük a különböző ízeket.
Valójában 1974 óta (kéne tudnunk) tudja a világ, hogy az ízeket mindenhol érezzük, és a nyelvtérkép pedig csak egy mítosz, félreértés. Forrás: Wikipedia nyelvtérkép mítosz
A lenyelt rágó átlagosan 7 évig marad az emésztőrendszerben.
Hirdetés
Az oxigénnel teli és az oxigéntelen vér is vörös.
Leginkább azért gondoljuk úgy hogy kékes-lilás, mert a vénák közelebb vannak a bőrödhöz, mint az artériák, így a világos bőrű emberek a bőrükön keresztül úgy láthatják őket, mintha kékek, lilák lennének. A vér, amelyet véradáskor látsz a zsákban, oxigéntelen és vörös. A különbség csak annyi, hogy az oxigéntelen vér sötétebb, mint az oxigénnel telített.
A fejünkön keresztül veszítjük el a testünk hőjének nagy részét.
Csak akkor, ha nem fedjük be ezt is melegen. Egyéb esetben nem, hisz a bőrünk óriási felület.
Charles Darwin semmit sem tudott génekről.
Mielőtt Charles Darwin megírta A fajok eredete című cikkét, nem volt tökéletesen tisztában felfedezéseivel, és a mechanizmus ismerete nélkül állt elő evolúciós elméletével. Annál lenyűgözőbbé teszi a munkáját, nem? Az első genetikai kutatásokat Gregor Mendelnek köszönhetjük.
Hirdetés
Az Oxfordi Angol Szótárban listázták először az OMG betűszót „Oh, My God (Ó, istenem)”, mivel egy Winston Churchillhez írt 1917-es levélben használták.
A tudósok megállapították, hogy a T-Rex bőrének színe barnás lehetett.
Nos, nem... Még nem találtak pigmenteket az ősi kövületekben.
Minél lassabban haladsz egy autóval, annál több kilométert tudsz megtenni egyetlen tanknyi üzemanyaggal.
Egyes rágódohányok üvegszálat tartalmaznak, hogy mikrosebeket ejtve az ínyen, könnyebben felszívódjon a nikotin.
Az elemek hűtőszekrényben történő tárolása meghosszabbítja az élettartamukat.
Neil Armstrong volt az első ember, aki járt a holdon.
Share your Results: