Történelmi tények és tévhitek kvíz. Igaz vagy hamis?
Annak aki a Facebook csoportunk tagja, ez könnyen fog menni, hisz sokat játszunk, kérdezünk. Ha nem vagy tag gyere, csatlakozz és játssz velünk egy nagyon szuper közösségben.
Az első éjszaka joga sosem létezett, a jobbágyoknak nem kellet a földesúr számára felajánlani a menyaszonyt.
Helyes Mára minden történész egyetért abban, hogy soha nem létezett ilyen jog. A legenda szerint III. Evenus skót király osztotta ki először az első éjszaka jogát (latinul: jus primae noctis). Azonban ilyen nevű skót király nem létezett.
A Bastille a zsarnokság jelképe volt, ezért ostromolták meg a Francia forradalom idején.
Valójában nem ezért ostromolták meg, hanem mert 250 hordónyi puskapor érkezett oda.
A Barbarossa hadművelet végül a szovjetek számbeli elsöprő fölénye miatt nem sikerült.
1941-ben a szovjetek végig létszámhátrányban voltak. 1941. június 22-én a Balti-tenger és a Fekete-tenger között elterülő négy nyugati katonai körzet 2,3 millió emberrel rendelkezett, míg a tengelyhatalmak 4,5 millió emberrel támadtak a Szovjetunióra.
Hirdetés
Az államalapító Szent István királynak nem a pápa adta át a Szent Koronát.
Hogy is tehette volna, hisz a Szent Korona később készült el.
A magyar szürkemarha nem a honfoglaló őseinkkel érkezett a kárpát medencébe.
Hitler tanult szakmáját tekintve szobafestő volt.
Hitler fiatal korában akvarelleket festett, de egy ilyen erőszakos diktátorral nem tudtak összekapcsolni bármi fajta érzékenységet kifejező tevékenységet, így csak egy festő-mázolót tudtak elképzelni és ez is terjedt el.
Hirdetés
A maratoni csata után egy katona futva vitte a győzelem hírét Athénba, ahol csak ennyi mondott: Győztünk! Majd holtan összeesett.
A rómaiak sóval hintették be Kárthágó helyét.
Természetesen nem igaz. Hacsak nem volt sószóró kocsijuk, ez hónapokba tellett volna nekik, arról nem beszélve, hogy a só nagyon drága fizetőeszköz volt akkoriban és a csatákba sem hordtak magukkal több szekérnyi sót.
Az Osztrák-Magyar kiegyezés nem Deák Ferenc elképzelései alapján köttetett meg I. Ferenc Józseffel.
Deák összesen egyszer találkozott az uralkodóval, a fő tárgyalók Andrássy Gyula, Lónyay Menyhért és Eötvös József voltak. A haza bölcsének más elképzelései voltak a kiegyezéssel kapcsolatban.
A középkorban Magyarország olyan gazdag volt hogy ő "etette" Európát.
Share your Results: