UncategorizedFoci

Első pontját szerezte meg Azerbajdzsán

A labdarúgó EB-selejtezők 5. játéknapján az E-csoportban eddig csak vereséget magának tudható Azerbajdzsán fogadta Horvátországot. Egy esetleges győzelem esetén Horvátország – amennyiben hazánk alulmaradna a szlovákokkal való csatában – fellépne a csoport 1. helyére. Az első játékrész a papírforma szerint alakult, végig nyomás alatt voltak a vendéglátók tartva, és a 11. percben Modric, egy büntető után, vezetést szerzett szomszédainknak. A 2. félidő sem alakult másként. Sokan már kezdték elkönyvelni a mérkőzést egy unalmas, 1-0-ás horvát diadalnak, amikor is jött a nagy meglepetés. A 72. percben Khalilzada szóló akcióját követően egyenlítettek az azeriek (1-1). A mérkőzés 1-1-gyel zárult, ezzel a selejtezők során először pontot jegyezhet fel magának Azerbajdzsán. Viszont a megszerzett pont ellenére is a tabella alján csücsül a keleti ország, 5 ponttal lemaradva a 4. Szlovákiától. Horvátországnak az 1 pont egyenlőre arra elég, hogy 10 ponttal – 1 ponttal hazánk felett – ideiglenesen az 1. helyre lépjenek. Egy magyar győzelem esetén viszont ez változni fog.