Foci

Hátrányból állt fel Koszovó

Tovább folytatódik a kis csapat menetelése, ezúttal Csehország volt az áldozat. Szombat délután az EB-selejtetők A-csoportjának 2. helyéért egymással harcban álló Koszovó és Csehország megmérkőzött Pristinában. A 2017 Szeptembere óta veretlen vendéglátó csapat korán hátryánban találta magát, a 16. percben Schick révén vezetést szereztek a csehek. Nem sokáig tartott azonban a Közép-Európaiak öröme, hiszen a 20. percben Rashani passzát követően Muriqi talált be (1-1). A próbálkozások ellenére az első félidőben nem született több gól, így 1-1-gyel mehettek szünetre a játékosok. A cseh csapat legutoljára idegenben 2018 Novemberében jegyezhetett fel magának győzelmet Lengyelország felülmúlásával. Következő idegenbeli sikerük azóta is várat magára, mivel hogy a 67. percben Berisha beadását Vojvoda értékesítette (2-1). A mérkőzés során az állás már nem változott, és ismét alul maradtak a csehek, csak úgy mint Anglia ellen Márciusban. Koszovó ezzel a győzelemmel megtartja 2. helyét, veretlenül, 3 ponttal a 6 pontos Csehország felett.