Foci

11 hónap után először vesztett hazai pályán Szlovákia

Pénteken a hazai pályán már kis híján egy éve veretlen szlovák csapat Horvátországot látta vendégül. A Trnava Aréna nézői egy eleinte nyögvenyelősen induló mérkőzésnek lehettek tanúi. Nagyon úgy festett, hogy egy gól nélküli első játékrészt láthatunk, amikor is a 45. percben Vlasic révén előnyben találták magukat a vendégek. A második félidőt nagyon jól kezdték a már a vezetés kényelmét érző Horvátok, és a 47. percben Perisic sikeres kísérletét követően előnyüket megduplázták (0-2). Akik még bíztak a szlovák feltámadásban, Petkovicnak kellett rossz hírrel szolgálni, a 72. percben a tizenhatosonbelülről nem hibázhatott (0-3). Viszont a szlovák rémálomnak még itt sem volt vége, a 89. percben Lovren fejese szolgált kegyelemdöfésként (0-4). Ezzel a vereséggel a vendéglátók a 4. helyre csúsznak le, 6 ponttal, eddigi 4 mérkőzésükből csupán kettőt tudtak megnyerni. A horvátok a 3 pont megszerzésének köszönhetően a 2. helyre lépnek fel, 9 ponttal.