Foci

Hiába vezettek az Örmények, továbbra is 100%-os Olaszország

Csütörtök délután a labdarúgó Európa bajnokság selejtezőkörének 5. fordulója is megkezdődött. A J-csoportban a fordulót megelőzően veretlen Olasz csapatot fogadta a 6 ponttal rendelkező Örmény válogatott Jerevanban. A találkozó egyértelműen a hazaiak számára kezdődött jobban, és a 11. percben Alexander Karapetian révén vezetést is tudtak szerezni. Még az első játékrészben, a 28. percben Emerson passzát követően Belotti egyenlíteni tudott (1-1). Az első félidő ráadásában pedig nem sokak által várt fordulatot vett a mérkőzés. A gólszerző, Karapetian, második sárgáját is begyűjtötte, és korán mehetett zuhanyozni. A kiállítás ellenére nem akart megtörni a jég, és az újabb gólra egészen a 77. percig kellett várnunk, amikor is Pellegrini fejesével, mérkőzésen először, vezetést szerzett Olaszország (1-2). A 80. percben pedig Belotti második góljával el is dőlt a mérkőzés, végeredmény tehát 1-3. Az ismét begyűjtött 3 ponttal továbbra is 100%-os, és a tabella első helyét foglalja el 15 ponttal az Azzuri. A vendéglátók jelen állás szerint, 6 ponttal a 4. helyen ülnek, viszont amennyiben Görögországnak sikerül felülmúlnia Finnországot, az 5. helyre is lecsúszhatnak.