Tottenham

Tottenham: Hiába a két gólos előny, be kellet érnie az 1 ponttal – videó

Szerdán Pierasban az Olympiakosz csapata a tavalyi BL-kiírásban egészen a döntőig menetelő Tottenhamet fogadta. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, és viszonylag hamar sor került az első gólra. A 26. percben a Meriah belépője után ítélt büntetőt Harry Kane tudta értékesíteni (0-1). 4 Perccel később a Májusban BL-elődöntő hőssé váló Lucas Moura gólka után lassan eldőlni látszott a mérkőzés(0-2). Még a szünet előtt valami remény-félét adott Podence gólja a görögöknek aki a bal alsó sarokba juttatta a labdát (1-2). Viszont a 2. félidő elején ez a csekély remény is eltűnni látszott, miután Dele Alli gólt szerzett. Viszont néhány másodperccel később les gyanánt nem került megadásra, így fellélegezhettek a vendéglátók. És ha ez nem lett volna elég a londoniaknak, az 52. percben (a mérkőzés során másodszor) a tizenegyespontra mutatott a játékvezető, ezúttal a hazaiak javára. Valbuena révén kiegyenlített az Olympiakosz (2-2). Akadt lehetőség még bőven a Tottenham előtt, de nem tudtak élni vele, így a végeredmény 2-2.