Retro kvízFejtörőKvízkérdésNapi Feladatok

Napi retró feladat: Három betű, ami uralta a 90-es éveket. Felismered a listából?

Ez a videómagnók kattogását idéző napi retró feladat a házi mozizás hőskorának legfontosabb eszközére kérdez rá. A fekete tégla, amit be kellett tolni a lejátszóba, évtizedekig uralta a piacot, legyőzve a Betamaxot. A válaszlehetőségek között szerepel a korszak legnépszerűbb számítógépe (C64) és játékkonzolja (NES), valamint egy ikonikus márka (TDK) is, amely gyártott ilyen kazettákat, de maga a formátum neve más volt. Sokan keverik a gyártót a technológiával, pedig ezt a három betűt akkoriban mindenki ismerte.

Vajon te emlékszel a helyes rövidítésre? Mi volt a videokazetta hivatalos neve?

A mai nosztalgia-kvízünkben a formátumot keressük: Mi volt a rövidítése? C64, VHS, NES vagy TDK?

Nagyon sokféle kvízünk van, amivel karbantarthatod az agytekervényeidet, csak nézz körül nálunk és további érdekes napi játékokat találhatsz.

napi retró feladat
Hirdetés

Mi volt a videó kazetta rövidítése?

Helyes! Helytelen!

retro 2

Share your Results:

GYIK

Mi volt a videokazetta rövidítése? A helyes válasz: VHS. A rövidítés a Video Home System (otthoni videórendszer) kifejezésből ered.

Miért nem a TDK a helyes válasz? A TDK egy híres japán elektronikai márka volt, amely rengeteg adathordozót (köztük VHS kazettákat és audiokazettákat) gyártott. Sokan emlékeznek a logóra a kazetták gerincéről, de ez a gyártó neve volt, nem a formátumé.

Mit jelent a C64 és a NES?

  • A C64 a Commodore 64, a világ egyik legnépszerűbb 8-bites számítógépe volt.
  • A NES a Nintendo Entertainment System, egy legendás otthoni játékkonzol. Mindkettő a VHS-korszak kortársa, ezért szerepelnek a megtévesztő válaszok között.

Meddig használtuk a VHS-t? A formátum a 70-es évek végétől a 2000-es évek elejéig volt uralkodó, amikor a DVD fokozatosan kiszorította. Az utolsó VHS-lejátszókat 2016-ban gyártották le.

Hol találok még hasonló retró kvízeket? A Keresztlabda.hu „Napi retró feladat” rovatában rendszeresen tesztelheted tudásodat a technikatörténet ikonikus eszközeivel kapcsolatban.

Adam

Szia! Ádám vagyok, a Keresztlabda szerkesztője. Hiszek abban, hogy a tanulás lehet játék, és egy jó kvíz a legjobb napi agytorna. Azért hoztam létre ezt a felületet, hogy egy kis vidámságot és 'aha-élményt' csempésszek a mindennapokba. A Keresztlabdán a legizgalmasabb fejtörőket és teszteket gyűjtöm össze neked – a focitól a filmművészetig –, hogy tesztelhesd a tudásod, vagy versenyezhess a barátaiddal.