Uncategorized

Ligue 1: simán nyert a Cavani és Mbappe nélkül felálló PSG, már nem veretlen a Rennes

Nem maradt izgalom nélkül a Ligue 1 4. játéknapja sem, a tabella tetején és alján is történtek változások.

Metz 0-2 PSG

Zsinórban a második bajnoki győzelmüket is sikerült bezsebelniük a Párizsiaknak, akik ismét nélkülözni kényszerültek Mbappét, Cavanit és Draxlert is. Ezzel a győzelemmel, jobb gólkülönbségének köszönhetően, maga mögé utasítja a Rennes-t, és a tabella első helyét foglalja el a Párizsi gárda.

Rennes 1-2 Nice

Hiába volt előnyben 40 percig, egy 90. percben kapott gólnak „köszönhetően” elmaradt a győzelem a hazaiaknak, és a 2 hete a PSG-t, nagy meglepetésre, 2-1 arányban felülmúló gárda pontszerzés hiányában lecsúszik a 2. helyre, míg a Nice felkerül a dobogó 3. helyére.

Strasbourg 2-2 Monaco

Mind a két gárda a kieső zónából várhatta a mérkőzést, a fordulót megelőzően a Monaconak 1, míg a vendéglátóknak 2 pontot sikerült összeügyeskedni. Hiába volt kétszer is előnyben a Monaco, Adrien Thomasson hajrában szerzett góljával sikerült pontot menteni az Észak-Kelet-Francia csapatnak, ezzel kikerültek a kiesőzónából (17.). A Monaco továbbra is az utolsó előtti helyet foglalja el, 2 ponttal a sereghajtó Dijon előtt.