fbpx
Breaking News

Spanyol körkép

Lepergett egy újabb kör, a Real és az Atleti hozta a kötelezőt, a Barca elvesztette hibátlanságát

Öt körrel a kezdés után elég nehéz bármit is hosszútávon kijelenteni, de azt elmondhatjuk, hogy az erőviszonyok nagyjából kialakultak. Nézzük meg mi is történt a hétvégén a nagyok háza táján.

Getafe – Atletico Madrid 0-2

A Matracosok nem úgy indították a bajnoki szezont, ahogy azt várták. Az átigazolásaik jónak tűntek, a sorsolás is elfogadható volt, mégis jöttek a kínos pontvesztések. Most azonban ahhoz a Getaféhoz látogatott Simeone együttese, amelyik 7 ponttal tanyázott az ötödik pozícióban. A kismadridi csapat hazai pályán legyűrte már az Eibart, idegenben pedig a Sevilla skalpját is sikerült megszerezni.

A mérkőzés a várt forgatókönyv szerint indult, többnyire az Atleti birtokolta a labdát, de helyzetig nem igazán sikerült eljutniuk. Folyamatosan Costát keresték a társak, de célt nem igazán találtak. Aztán a 14. percben egy hasonló felívelés után Lemar elé került a golyó, a francia tolt rajt egyet, majd durrantotta telibe a felsőlécet, de a kipattanó szerencsétlen Soria hátára pattant, onnan pedig meg sem állt a kapuig (0-1).

A vendég vezetés után a Getafe megpróbálta felpörgetni a játékot, eredménytelenül.

A szünet után csaknem ugyanaz volt a forgatókönyv, mint az első játékrészben, az eredmény itt is meg lett. A 60. percben Koke tanári passzal ugratta ki Lemart, aki a kapus mellett eltolva a labdát, gurított a kapuba (0-2). Hét perccel később végleg megpecsételte saját sorsát a Getafe: Saul elleni brutálist belépőjét követően Alejot egyből kiszórta a játékvezető.

Az Atleticónak nagyon kellett a három pont, ezzel a győzelemmel pedig kapaszkodhatnak az élbolyhoz.

Real Madrid – Espanyol 1-0

A hétközi BL siker ugyan valamelyest feledtette a Bernabéu kritikus közönségével az egy héttel korábbi, Bilbaoban elért 1-1-es döntetlent. Azonban most itt volt a lehetőség, hogy végleg kitöröljék a szurkolók emlékezetéből a pontvesztést.

A hétközben nagyszerűen muzsikálva, mindent tökéletesen megkomponálva sikeült 3-0-lal hazaküldeni a Romát, azonban az Espanyol már más tészta volt. A Blancók kezdőjébe került Odriozola, aki ezen a meccsen mutatkozott be hivatalos tétmérkőzésen.

Nem csupán az első játékrészben, de a mérkőzésen sem történt sok említésre méltó esemény. Amit mindenképp ki kell emelni, az a 41. perc, amikor Modric lövési kísérletébe álltak bele, majd három lábon megpattanva került a labda Asensio elé, aki nem tétlenkedve lőtte ki a hosszú alsót (1-0). A játékvezető ugyan először nem adta meg a fővárosiak találatát, de a VAR ismét besegített, Mateu Lahoz pedig megadta a vezetést jelentő találatot.

Itt még nem tudtuk, hogy ez lesz az egyetlen gól a mérkőzésen, de így történt. Noha a vendégeknek is megvolt az esélye az egyenlítésre, Borja Iglesias próbálkozása a felső lécről kifelé pattant, maradt a madridi vezetés. Az eredmény már nem változott, 1-0-s madridi siker.

Barcelona – Girona 2-2

Ahogy azt már megszokhattuk a kezdő sípszót követően a Barcelona egyértelműen uralta a mérkőzést. Az első negyed órában folyamatosan jöttek a helyzetek, a legnagyobb Messi előtt adódott a 12. minutumban, amikor Vidal passza után 4 ember előtt elhúzva a labdát próbált meg a hosszú alsóba gurítani, de a kapus kifogott rajta. Hét perccel később már nem volt menekvés: Vidal ismét nagyszerűen készített elő, ahol újfent jött az argentin, és szerezte meg a vezetést (1-0), de utána rögtön Suarez duplázhatta volna meg a gránátvörös-kékek előnyét, de Bono túljárt az uruguayi eszén.

A másik fél sem maradt helyzet nélkül, Portu lépett ki a 28. percben, tolta el a labdát a kimozduló Ter Stegen mellett, de a visszafutó Pique még a vonal előtt tisztázni tudott. A 35. percben jött az első félidő egyik legfurcsább történése: Pons ütközött Lenglet-tel, mindkét játékos a földre került. Előbb Gil Manzano kifelé ítélt szabadrúgást, a videóbírói „segédletnek” köszönhetően azonban egyből pirossal kinyomták a francia védőt. Az emberelőnynek köszönhetően Stuani révén még a félidő előtt jött az egyenlítés (1-1).

Rögtön a második félidő elején jött a fordulat, Portu egy az egyben vitte a Barca kapusára a labdát, Ter Stegen ezt még védeni tudta, de a kipattanót Stuani kegyetlenül felvarrta a hosszú felsőbe (1-2). A 63. percben egy hazai szöglet után Messi és Coutinho játszott össze, majd egy felpörgött labdára érkezett Pique, amit a kapuba fejelt, hiába vetődött érte Bono (2-2).

A Barcelona ezzel elvesztette száz százalékos mutatóját, ennek ellenére továbbra is a tabella élén tanyáznak, hála a Reallal szembeni jobb gólkülönbségnek. A Girona ezzel a pontszerzéssel a tabella hatodik helyéről várja a folytatást.

És ha már folytatás… A spanyol bajnokság két napra szünetel, kedden, szerdán és csütörtökön ismét jönnek kedvenceink. Íme a menetrend: